ОП Градини и паркове – Пловдив

Засаждане на дървета

Над 400 нови дръвчета в „Тракия“

Със съдействието на ОП „Градини и паркове“ през последния месец в „Тракия“ засадихме над 300 нови млади дръвчета, съобщи кметът на района Костадин Димитров.

180 са фиданките в стартиралото миналата есен по инициатива на кмета на Пловдив Иван Тотев разширение на „Лаута“. На територията на парка предстои и мащабна акция по прочистването на паднали сухи клони и изгнили дървета, някои от тях вече са подменени с 20 смърча.

„80 броя са новите попълнения по бул. „Освобождение“. Нови насаждения има и в други зони, като преобладаващите видове са чинар, явор, ясен, липа“, изброи Костадин Димитров.

По думите му до двайсетина дни предстоят две дарителски залесителни акции по бул. „Освобождение“ и в новооформящия се парк зад паметника на Кан Крум, за които районната администрация и ОП „Градини и паркове“ също ще окажат помощ.

„По този начин броят на новите дървета ще надхвърли 400“, отбеляза Димитров.

Scroll to Top