Със засаждането на 30 чинара в зелените площи на бул. „Марица-север“ от магазин „Лекси“ до моста на Герджика започна тазгодишната пролетна залесителна кампания в Пловдив.
В акцията се включиха кметът на район „Северен“ инж. Ральо Ралев и неговият екип, а служителите на ОП „Градини и паркове“ бяха водени лично от директора на предприятието Стоян Алексиев.
Предстои по булеварда да бъдат засадени още 10 чинара в участъка между мостовете на Герджика и Панаира.
